Vishay Thin Film PAT0805E4870BST1
PAT0805E4870BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E4870BST1
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E4870BST1.pdf
Availability of PAT0805E4870BST1
QUANTITY
PAT0805E4870BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E4870BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E4870BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E4870BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E4870BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E4870BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E4870BST1
TERMINAL STRAP - 13.5" LENGTH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 3.56MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 21 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 10A 120V datasheet.pdf