Vishay Thin Film PAT0805E6570BST1
PAT0805E6570BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PAT0805E6570BST1
Brief Description
RES SMD 657 OHM 0.1% 1/5W 0805
Datasheet Download
PAT0805E6570BST1.pdf
Availability of PAT0805E6570BST1
QUANTITY
PAT0805E6570BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PAT0805E6570BST1
Internal Part NumberEIS-PAT0805E6570BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.018" (0.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PAT0805E6570BST1
Related LinksPAT0805E, PAT0805E6570BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PAT0805E6570BST1 Details Description
Related parts for PAT0805E6570BST1
FUSE BOARD MNT 1A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK POLY W/ADH 3/16"X4' datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 221KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 8-24AWG datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 300 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 60A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT PIN datasheet.pdf