Sullins Connector Solutions PBC13SAAN
PBC13SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC13SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS
Datasheet Download
PBC13SAAN.pdf
Availability of PBC13SAAN
QUANTITY
PBC13SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC13SAAN
Internal Part NumberEIS-PBC13SAAN
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC13SAAN
Related LinksPBC1, PBC13SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC13SAAN Details Description
Related parts for PBC13SAAN
CAP MICA 130PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 64POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 64S+11P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN J/N RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf