Sullins Connector Solutions PBC13SAEN
PBC13SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC13SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS
Datasheet Download
PBC13SAEN.pdf
Availability of PBC13SAEN
QUANTITY
PBC13SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC13SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC13SAEN
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC13SAEN
Related LinksPBC1, PBC13SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC13SAEN Details Description
Related parts for PBC13SAEN
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 6SIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
66900-26-QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 300A 3TOWER datasheet.pdf
CONTACT PIN SLDR CUP 14 AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 5.1MH 21A datasheet.pdf