Sullins Connector Solutions PBC14SBCN
PBC14SBCN picture photo
Mfg. Part Number
PBC14SBCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS
Datasheet Download
PBC14SBCN.pdf
Availability of PBC14SBCN
QUANTITY
PBC14SBCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC14SBCN
Internal Part NumberEIS-PBC14SBCN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC14SBCN
Related LinksPBC1, PBC14SBCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC14SBCN Details Description
Related parts for PBC14SBCN
IC TXRX RS232 3.3-5V LPWR 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 300MA SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 2.3 SGL DGT CA YLW TH datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 35A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D M22 datasheet.pdf
6500UF 10V 25.4X41.28 85C AXI datasheet.pdf