Sullins Connector Solutions PBC15DBAN
PBC15DBAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC15DBAN
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL R/A 30POS
Datasheet Download
PBC15DBAN.pdf
Availability of PBC15DBAN
QUANTITY
PBC15DBAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC15DBAN
Internal Part NumberEIS-PBC15DBAN
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC15DBAN
Related LinksPBC1, PBC15DBAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC15DBAN Details Description
Related parts for PBC15DBAN
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 3.2A SOT-363 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 620MA 950 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE 1.2KA 500V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf