Sullins Connector Solutions PBC15SAFN
PBC15SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PBC15SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS
Datasheet Download
PBC15SAFN.pdf
Availability of PBC15SAFN
QUANTITY
PBC15SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC15SAFN
Internal Part NumberEIS-PBC15SAFN
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC15SAFN
Related LinksPBC1, PBC15SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC15SAFN Details Description
Related parts for PBC15SAFN
IC 12 BIT 6 MSPS ADC 32-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 18POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 4X16 24SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf