Sullins Connector Solutions PBC20SAEN
PBC20SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC20SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS
Datasheet Download
PBC20SAEN.pdf
Availability of PBC20SAEN
QUANTITY
PBC20SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC20SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC20SAEN
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC20SAEN
Related LinksPBC2, PBC20SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC20SAEN Details Description
Related parts for PBC20SAEN
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 560MA 1.58 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 25POS PIN datasheet.pdf
FUSE THERMOPLASTIC 16A datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-5POS OPEN datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 18GHZ datasheet.pdf