Sullins Connector Solutions PBC23SACN
PBC23SACN picture photo
Mfg. Part Number
PBC23SACN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS
Datasheet Download
PBC23SACN.pdf
Availability of PBC23SACN
QUANTITY
PBC23SACN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC23SACN
Internal Part NumberEIS-PBC23SACN
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC23SACN
Related LinksPBC2, PBC23SACN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC23SACN Details Description
Related parts for PBC23SACN
CAP FILM 0.33UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
I/O CABLE, 10M datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf