Sullins Connector Solutions PBC27SAAN
PBC27SAAN picture photo
Mfg. Part Number
PBC27SAAN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS
Datasheet Download
PBC27SAAN.pdf
Availability of PBC27SAAN
QUANTITY
PBC27SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC27SAAN
Internal Part NumberEIS-PBC27SAAN
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC27SAAN
Related LinksPBC2, PBC27SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC27SAAN Details Description
Related parts for PBC27SAAN
IC OPAMP GP 1MHZ 14SO datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS SMD TIN NAT datasheet.pdf
DAC 10BIT DUAL W/SPI 14DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBG datasheet.pdf
RES 1.15541K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 463W MTP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf