Sullins Connector Solutions PBC35SAEN
PBC35SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC35SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PBC35SAEN.pdf
Availability of PBC35SAEN
QUANTITY
PBC35SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC35SAEN
Internal Part NumberEIS-PBC35SAEN
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC35SAEN
Related LinksPBC3, PBC35SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC35SAEN Details Description
Related parts for PBC35SAEN
IC VOLT DETECT OD 3.5V SC-82AB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 7W MONO MULTIWATT15 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
WELD CABLE 2AWG 600V RED 2500' datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
F39-JD15A datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf