Vishay/Beyschlag PC0200BJ25136BF1
PC0200BJ25136BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PC0200BJ25136BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 250PF 15KV R7 DISK
Datasheet Download
PC0200BJ25136BF1.pdf
Availability of PC0200BJ25136BF1
QUANTITY
PC0200BJ25136BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC0200BJ25136BF1
Internal Part NumberEIS-PC0200BJ25136BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance250pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC0200BJ25136BF1
Related LinksPC0200BJ, PC0200BJ25136BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PC0200BJ25136BF1 Details Description
Related parts for PC0200BJ25136BF1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MULTIPLEXER QUAD 2IN 3ST 16SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 25POS .100 GOLD datasheet.pdf
EDGECARD 182POS SMD W/O POST datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 120V datasheet.pdf
ELBOW COUPLING 4981 SERIES datasheet.pdf
TVS DIODE datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf