t-Global Technology PC93-10-10-0.25
PC93-10-10-0.25 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-10-10-0.25
Brief Description
THERMAL PAD 10X10X0.25MM
Datasheet Download
PC93-10-10-0.25.pdf
Availability of PC93-10-10-0.25
QUANTITY
PC93-10-10-0.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-10-10-0.25
Internal Part NumberEIS-PC93-10-10-0.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
UsageSheet
ShapeSquare
Outline10.00mm x 10.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-10-10-0.25
Related LinksPC93-10, PC93-10-10-0.25 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-10-10-0.25 Details Description
Related parts for PC93-10-10-0.25
IC REG LDO 3.3V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
IC SEQUENCER/SUPERVISOR 32LQFP datasheet.pdf
IC REG BCK 2.3V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER VERTICAL DUAL 16POS datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE HORZ 3X0.078" BLK datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf