t-Global Technology PC93-19.50-12.70-0.25
PC93-19.50-12.70-0.25 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-19.50-12.70-0.25
Brief Description
THERMAL PAD 19.5X12.7X0.25MM
Datasheet Download
PC93-19.50-12.70-0.25.pdf
Availability of PC93-19.50-12.70-0.25
QUANTITY
PC93-19.50-12.70-0.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-19.50-12.70-0.25
Internal Part NumberEIS-PC93-19.50-12.70-0.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline19.50mm x 12.70mm
Thickness0.010" (0.254mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-19.50-12.70-0.25
Related LinksPC93-19.50, PC93-19.50-12.70-0.25 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-19.50-12.70-0.25 Details Description
Related parts for PC93-19.50-12.70-0.25
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf