t-Global Technology PC93-24-21.01-2
PC93-24-21.01-2 picture photo
Mfg. Part Number
PC93-24-21.01-2
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 24X21.01X2MM
Datasheet Download
PC93-24-21.01-2.pdf
Availability of PC93-24-21.01-2
QUANTITY
PC93-24-21.01-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PC93-24-21.01-2
Internal Part NumberEIS-PC93-24-21.01-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
Non-Silicone Gap Filler
MSDS Material Safety DatasheetPC93 MSDS
Featured ProductPC93 Series Non-Silicone Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPC93
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline24.00mm x 21.01mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialNon-Silicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PC93-24-21.01-2
Related LinksPC93-24, PC93-24-21.01-2 Datasheet, t-Global Technology Distributor
PC93-24-21.01-2 Details Description
Related parts for PC93-24-21.01-2
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 6A ITO220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MANAGER ISP 6-12V 100TQFP datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RF SWITCH SP3T 50 OHM 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf