Amphenol Pcd PCL400105
PCL400105 picture photo
Mfg. Part Number
PCL400105
Brief Description
P-CLAMP (LOW DURO) (BOEING SPEC)
Datasheet Download
PCL400105.pdf
Availability of PCL400105
QUANTITY
PCL400105 Order Process
Ship out your order
Specifications of PCL400105
Internal Part NumberEIS-PCL400105
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesLDG P
TypeP-Clamp, Hinged
Opening Size0.50" Dia x 0.60" W (12.7mm x 15.2mm)
Mounting TypeScrew
MaterialPolyetheretherketone
ColorBlack, Light Green
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCL400105
Related LinksPCL4, PCL400105 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
PCL400105 Details Description
Related parts for PCL400105
GDT 600V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 4X16 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
OSC MEMS 33.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf