Hirose Electric Co Ltd PCN10-96S-2.54WA(72)
PCN10-96S-2.54WA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10-96S-2.54WA(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 96POS
Datasheet Download
PCN10-96S-2.54WA(72).pdf
Availability of PCN10-96S-2.54WA(72)
QUANTITY
PCN10-96S-2.54WA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10-96S-2.54WA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10-96S-2.54WA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10-96S-2.54WA(72)
Related LinksPCN10-96S-, PCN10-96S-2.54WA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10-96S-2.54WA(72) Details Description
Related parts for PCN10-96S-2.54WA(72)
IC DRIVER QUAD LOW SIDE SOIC-20 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1.2 5V datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 200-480VAC 15A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 24V datasheet.pdf
MODULE PFC AC 1600W 380VDC OUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2750-A 48TQFP datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO92-3 datasheet.pdf
4 IN NOM MED DTY WHEEL:NYLON datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf