Hirose Electric Co Ltd PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
PCN10EA-128S-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
Brief Description
CONN DIN RCPT 128POS
Datasheet Download
PCN10EA-128S-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10EA-128S-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10EA-128S, PCN10EA-128S-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10EA-128S-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10EA-128S-2.54DSA(72)
CAP CER 470PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
RES 0.234 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 730MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf