Hirose Electric Co Ltd PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
PCN10EA-32P-2.54DSA(72) picture photo
Mfg. Part Number
PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - DIN 41612
Brief Description
CONN DIN HEADER 32POS
Datasheet Download
PCN10EA-32P-2.54DSA(72).pdf
Availability of PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
QUANTITY
PCN10EA-32P-2.54DSA(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
Internal Part NumberEIS-PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
Related LinksPCN10EA-32P, PCN10EA-32P-2.54DSA(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN10EA-32P-2.54DSA(72) Details Description
Related parts for PCN10EA-32P-2.54DSA(72)
CONN IDC SKT 64POS W/POL 15 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC INVERTER SCHM-TRIG SC70-5 datasheet.pdf
10 SECTION ZACK MARKER STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 4C FOIL SHLD 300V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM IP57 24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf