Panduit PCSB350-12S-1Y
PCSB350-12S-1Y picture photo
Mfg. Part Number
PCSB350-12S-1Y
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR
Datasheet Download
PCSB350-12S-1Y.pdf
Availability of PCSB350-12S-1Y
QUANTITY
PCSB350-12S-1Y Order Process
Ship out your order
Specifications of PCSB350-12S-1Y
Internal Part NumberEIS-PCSB350-12S-1Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
SeriesPCSB
PackagingBulk
Terminal TypeInline, Tap
Number of Wire Entries12
TerminationScrew
Wire Gauge350 MCM (kcmil)-10 AWG
InsulationFully Insulated
Features-
ColorClear
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCSB350-12S-1Y
Related LinksPCSB350, PCSB350-12S-1Y Datasheet, Panduit Distributor
PCSB350-12S-1Y Details Description
Related parts for PCSB350-12S-1Y
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC RTC ELAPSED CNT I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2WIRE 20-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 12V datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf