Bourns Inc. PDV30-31P-103B
PDV30-31P-103B picture photo
Mfg. Part Number
PDV30-31P-103B
Brief Description
POT SLIDE 10K OHM .1W 30MM
Datasheet Download
PDV30-31P-103B.pdf
Availability of PDV30-31P-103B
QUANTITY
PDV30-31P-103B Order Process
Ship out your order
Specifications of PDV30-31P-103B
Internal Part NumberEIS-PDV30-31P-103B
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Adjustment TypeTop, Standard, 30mm
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionRectangular - 1.969" L x 0.154" W x 0.512" H (50.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PDV30-31P-103B
Related LinksPDV30-3, PDV30-31P-103B Datasheet, Bourns Inc. Distributor
PDV30-31P-103B Details Description
Related parts for PDV30-31P-103B
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
IC SYSTEM PWR MANAGMT 36USMD datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 14-20AWG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf