Vishay/Beyschlag PE0100WJ50136BJ1
PE0100WJ50136BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0100WJ50136BJ1
Brief Description
CAP CER 500PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0100WJ50136BJ1.pdf
Availability of PE0100WJ50136BJ1
QUANTITY
PE0100WJ50136BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0100WJ50136BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0100WJ50136BJ1
PackagingBulk
Capacitance500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0100WJ50136BJ1
Related LinksPE0100WJ, PE0100WJ50136BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0100WJ50136BJ1 Details Description
Related parts for PE0100WJ50136BJ1
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 13.4VC SMB datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
300 MHz, 32 ] 32 Buffered Analog Crosspoint Switch IC datasheet.pdf