Vishay/Beyschlag PE0200WJ30233BJ1
PE0200WJ30233BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WJ30233BJ1
Brief Description
CAP CER 3000PF 14KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0200WJ30233BJ1.pdf
Availability of PE0200WJ30233BJ1
QUANTITY
PE0200WJ30233BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WJ30233BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0200WJ30233BJ1
PackagingBulk
Capacitance3000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WJ30233BJ1
Related LinksPE0200WJ, PE0200WJ30233BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WJ30233BJ1 Details Description
Related parts for PE0200WJ30233BJ1
IC MPU/RESET CIRC 2.63V 6-UDFN datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 10POS datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf