Sullins Connector Solutions PEC22SAFN
PEC22SAFN picture photo
Mfg. Part Number
PEC22SAFN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS
Datasheet Download
PEC22SAFN.pdf
Availability of PEC22SAFN
QUANTITY
PEC22SAFN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC22SAFN
Internal Part NumberEIS-PEC22SAFN
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC22SAFN
Related LinksPEC2, PEC22SAFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC22SAFN Details Description
Related parts for PEC22SAFN
ADAPTER QUICKWRITER 44-PIN PLCC datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 35A 660V PNL MNT datasheet.pdf
CONN TUBING CONNECTION STR PLAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT RL-B WHT datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
LED MINI LIGHT SOURCE 3W RYL BL datasheet.pdf