Sullins Connector Solutions PEC22SFBN
PEC22SFBN picture photo
Mfg. Part Number
PEC22SFBN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS
Datasheet Download
PEC22SFBN.pdf
Availability of PEC22SFBN
QUANTITY
PEC22SFBN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC22SFBN
Internal Part NumberEIS-PEC22SFBN
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC22SFBN
Related LinksPEC2, PEC22SFBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC22SFBN Details Description
Related parts for PEC22SFBN
CONN D-SUB CONTACT 20POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOLT OUT 24-DIP datasheet.pdf
CBL USCAR MINI USB B BLACK 500MM datasheet.pdf
IC FPGA 309 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 30/60 K MC NE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
ANTENNA CELLULAR PENTA-BAND datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ASSY RECT 45A 1KV STD REC datasheet.pdf