Sullins Connector Solutions PEC24SAEN
PEC24SAEN picture photo
Mfg. Part Number
PEC24SAEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS
Datasheet Download
PEC24SAEN.pdf
Availability of PEC24SAEN
QUANTITY
PEC24SAEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC24SAEN
Internal Part NumberEIS-PEC24SAEN
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC24SAEN
Related LinksPEC2, PEC24SAEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC24SAEN Details Description
Related parts for PEC24SAEN
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V BLUE datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/04/180LF BK 1=250PCS datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT SKT datasheet.pdf