Sullins Connector Solutions PEC35SFCN
PEC35SFCN picture photo
Mfg. Part Number
PEC35SFCN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS
Datasheet Download
PEC35SFCN.pdf
Availability of PEC35SFCN
QUANTITY
PEC35SFCN Order Process
Ship out your order
Specifications of PEC35SFCN
Internal Part NumberEIS-PEC35SFCN
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PEC35SFCN
Related LinksPEC3, PEC35SFCN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PEC35SFCN Details Description
Related parts for PEC35SFCN
IDC CABLE - MSR10A/MC10F/MSR10A datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC CONTROLLER LI-ION 4.1V 10MSOP datasheet.pdf
TRIAC 1KV 10A TO263 datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOLDED ILLUMINATED CTRL KNOB datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 4X100GHZ 200KM datasheet.pdf
BOARD LED DRIVER 1A datasheet.pdf