NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD3V3L2BT,215
PESD3V3L2BT,215 picture photo
Mfg. Part Number
PESD3V3L2BT,215
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 26VC SOT23
Datasheet Download
PESD3V3L2BT,215.pdf
Availability of PESD3V3L2BT,215
QUANTITY
PESD3V3L2BT,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD3V3L2BT,215
Internal Part NumberEIS-PESD3V3L2BT,215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection Diodes
ESD Standards and Products
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)5.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)15A (8/20µs)
Power - Peak Pulse350W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency101pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23 (TO-236AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD3V3L2BT,215
PESD3V3L2BT,215 Details Description
Related parts for PESD3V3L2BT,215
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ7 PG29 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 24W datasheet.pdf
CAP CER 1700PF 50KV Z5T DISK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 3.85A 21 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M40 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V JB 0402 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 15V 19.5W datasheet.pdf