NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PESD3V3V4UF,115
PESD3V3V4UF,115 picture photo
Mfg. Part Number
PESD3V3V4UF,115
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 6XSON
Datasheet Download
PESD3V3V4UF,115.pdf
Availability of PESD3V3V4UF,115
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PESD3V3V4UF,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of PESD3V3V4UF,115
Internal Part NumberEIS-PESD3V3V4UF,115
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2014
MCU Dip Supply Situation 12/May/2015
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse16W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency15pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-XFDFN
Supplier Device Package6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PESD3V3V4UF,115
PESD3V3V4UF,115 Details Description
Related parts for PESD3V3V4UF,115
RES SMD 240K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR 6-CH 24TQFN datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100 L.835 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" RBW JACKS datasheet.pdf