Pulse Electronics Corporation PF0465.393NLT
PF0465.393NLT picture photo
Mfg. Part Number
PF0465.393NLT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 1A 128 MOHM SMD
Datasheet Download
PF0465.393NLT.pdf
Availability of PF0465.393NLT
QUANTITY
PF0465.393NLT Order Process
Ship out your order
Specifications of PF0465.393NLT
Internal Part NumberEIS-PF0465.393NLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPF0465NL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)128 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.284" L x 0.284" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF0465.393NLT
Related LinksPF0465, PF0465.393NLT Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
PF0465.393NLT Details Description
Related parts for PF0465.393NLT
IC MCU 8BIT 8K 16MHZ OTP 44-PLCC datasheet.pdf
LED 7SEG 1" SGL 625NM RED CA datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL SHRD SMD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RELAY AUTO SPST-NO 30A 12V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG YELLOW 100' datasheet.pdf