Riedon PF2203-18KF1
PF2203-18KF1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2203-18KF1
Brief Description
RES 18K OHM 35W 1% TO220
Datasheet Download
PF2203-18KF1.pdf
Availability of PF2203-18KF1
QUANTITY
PF2203-18KF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2203-18KF1
Internal Part NumberEIS-PF2203-18KF1
PackagingTube
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2203-18KF1
Related LinksPF2203, PF2203-18KF1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2203-18KF1 Details Description
Related parts for PF2203-18KF1
RES SMD 0.036 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
SL-SMT3.50/04/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf
CTV 12C 8#20 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
330UF 100V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf