Riedon PF2205-30RF1
PF2205-30RF1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2205-30RF1
Brief Description
RES 30 OHM 50W 1% TO220
Datasheet Download
PF2205-30RF1.pdf
Availability of PF2205-30RF1
QUANTITY
PF2205-30RF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2205-30RF1
Internal Part NumberEIS-PF2205-30RF1
PackagingTube
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)50W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2205-30RF1
Related LinksPF2205, PF2205-30RF1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2205-30RF1 Details Description
Related parts for PF2205-30RF1
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 1611 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf