Riedon PF2472-0R62F1
PF2472-0R62F1 picture photo
Mfg. Part Number
PF2472-0R62F1
Brief Description
RES 0.62 OHM 100W 1% TO247
Datasheet Download
PF2472-0R62F1.pdf
Availability of PF2472-0R62F1
QUANTITY
PF2472-0R62F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PF2472-0R62F1
Internal Part NumberEIS-PF2472-0R62F1
PackagingTray
Resistance (Ohms)0.62
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Height0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PF2472-0R62F1
Related LinksPF2472, PF2472-0R62F1 Datasheet, Riedon Distributor
PF2472-0R62F1 Details Description
Related parts for PF2472-0R62F1
Crystal 38.8800MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV POWER MOSFET 8SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO3P datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 12SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #10 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 200A 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 36DSBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf