Riedon PFS35-24KF1
PFS35-24KF1 picture photo
Mfg. Part Number
PFS35-24KF1
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 35W TO263
Datasheet Download
PFS35-24KF1.pdf
Availability of PFS35-24KF1
QUANTITY
PFS35-24KF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PFS35-24KF1
Internal Part NumberEIS-PFS35-24KF1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)35W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D-Pak)
Size / Dimension0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
Height0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PFS35-24KF1
Related LinksPFS35, PFS35-24KF1 Datasheet, Riedon Distributor
PFS35-24KF1 Details Description
Related parts for PFS35-24KF1
DIN CONN RCPT 100POS 2 ROW STR datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED/GRN DIFF RA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 50V AXIAL datasheet.pdf