TDK-Lambda Americas, Inc. PH75F280-2
PH75F280-2 picture photo
Mfg. Part Number
PH75F280-2
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONVERT DC-DC 2V 30W 15A
Datasheet Download
PH75F280-2.pdf
Availability of PH75F280-2
QUANTITY
PH75F280-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PH75F280-2
Internal Part NumberEIS-PH75F280-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPH-F
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)200V
Voltage - Input (Max)400V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseModule
Size / Dimension3.39" L x 2.44" W x 0.50" H (86.0mm x 62.0mm x 12.7mm)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Efficiency-
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PH75F280-2
Related LinksPH75F, PH75F280-2 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
PH75F280-2 Details Description
Related parts for PH75F280-2
IC OTP 512KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 2.41MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 24-28AWG SILVR datasheet.pdf
BOOT MOLDED 1 TO 3 CABLES datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MANUAL DESOLDER PUMP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf