NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PHE13003C,412
PHE13003C,412 picture photo
Mfg. Part Number
PHE13003C,412
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single
Brief Description
TRANS NPN 400V 1.5A SOT54
Datasheet Download
PHE13003C,412.pdf
Availability of PHE13003C,412
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PHE13003C,412 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHE13003C,412
Internal Part NumberEIS-PHE13003C,412
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherJoint Venture Revision 07/Aug/2015
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeNPN
Current - Collector (Ic) (Max)1.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)400V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic1.5V @ 500mA, 1.5A
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce5 @ 1A, 2V
Power - Max2.1W
Frequency - Transition-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHE13003C,412
PHE13003C,412 Details Description
Related parts for PHE13003C,412
IC REG BCK ADJ 0.6A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP LOADSHAR16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 988 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf