NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PHK4NQ10T,518
PHK4NQ10T,518 picture photo
Mfg. Part Number
PHK4NQ10T,518
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V SOT96-1
Datasheet Download
PHK4NQ10T,518.pdf
Availability of PHK4NQ10T,518
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PHK4NQ10T,518 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHK4NQ10T,518
Internal Part NumberEIS-PHK4NQ10T,518
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs70 mOhm @ 4A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs22nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds880pF @ 25V
Power - Max2.5W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHK4NQ10T,518
PHK4NQ10T,518 Details Description
Related parts for PHK4NQ10T,518
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .049 SMD R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 130MA 9.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.7A MPT3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf