Vishay Thin Film PHP00603E1272BBT1
PHP00603E1272BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1272BBT1
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1272BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1272BBT1
QUANTITY
PHP00603E1272BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1272BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1272BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1272BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1272BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1272BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1272BBT1
CAP CER 0.033UF 50V 1111 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
GLZ3 GLOBAL LIMIT SW NON- SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP PLENUM RA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FAN - 603-1332/WM2312TR/WM2001 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
1UF 450V 10X12.5 85C RAD datasheet.pdf