Vishay Thin Film PHP00603E1320BST1
PHP00603E1320BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1320BST1
Brief Description
RES SMD 132 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1320BST1.pdf
Availability of PHP00603E1320BST1
QUANTITY
PHP00603E1320BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1320BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1320BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)132
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1320BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1320BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1320BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E1320BST1
CONN HSG LOCK CLIP .156 7POS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 4.9A 1212-8 datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf