Vishay Thin Film PHP00603E1332BBT1
PHP00603E1332BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1332BBT1
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1332BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1332BBT1
QUANTITY
PHP00603E1332BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1332BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1332BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1332BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1332BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1332BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1332BBT1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES MO 1W 82K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MAPPING ETHERNET 256CSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf