Vishay Thin Film PHP00603E2212BBT1
PHP00603E2212BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2212BBT1
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2212BBT1.pdf
Availability of PHP00603E2212BBT1
QUANTITY
PHP00603E2212BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2212BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2212BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2212BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2212BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2212BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E2212BBT1
FIXED IND 10UH 1.28A 33 MOHM TH datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 144-BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMD datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 0.634 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A datasheet.pdf