Vishay Thin Film PHP00603E3240BST1
PHP00603E3240BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3240BST1
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3240BST1.pdf
Availability of PHP00603E3240BST1
QUANTITY
PHP00603E3240BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3240BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3240BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3240BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3240BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3240BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E3240BST1
IDC CABLE- AKR34A/ AE34M / APK34 datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.5A TO220FP datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 4/0AWG 3/8 datasheet.pdf
CONV DC-DC 50W 24VIN 5.0V POS-EN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 15CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
F TYPE ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf