Vishay Thin Film PHP00603E32R4BBT1
PHP00603E32R4BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E32R4BBT1
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E32R4BBT1.pdf
Availability of PHP00603E32R4BBT1
QUANTITY
PHP00603E32R4BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E32R4BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E32R4BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E32R4BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E32R4BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E32R4BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E32R4BBT1
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 4.38V SOT23A-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 20HTSSOP datasheet.pdf
DIODE SBR 30V 200MA SOD523 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP NMB datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf