Vishay Thin Film PHP00603E6811BBT1
PHP00603E6811BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E6811BBT1
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E6811BBT1.pdf
Availability of PHP00603E6811BBT1
QUANTITY
PHP00603E6811BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E6811BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E6811BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E6811BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E6811BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E6811BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E6811BBT1
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 2.79MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 4POS GOLD datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf