Vishay Thin Film PHP00603E7150BBT1
PHP00603E7150BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7150BBT1
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7150BBT1.pdf
Availability of PHP00603E7150BBT1
QUANTITY
PHP00603E7150BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7150BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7150BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7150BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7150BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7150BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E7150BBT1
CONN FFC FPC VERT 30POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 8POS SL ROW datasheet.pdf
THERM NTC 15000OHM -+10% PROBE datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 47.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf