Vishay Thin Film PHP00603E7770BST1
PHP00603E7770BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7770BST1
Brief Description
RES SMD 777 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7770BST1.pdf
Availability of PHP00603E7770BST1
QUANTITY
PHP00603E7770BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7770BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7770BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)777
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7770BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7770BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7770BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E7770BST1
IC VID VOLTAGE PROGRAMMER 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CTLR BATT FAST CHARGE 8-SOIC datasheet.pdf
VGA PORT COMPANION 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 264 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf