Vishay Thin Film PHP00603E8560BST1
PHP00603E8560BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E8560BST1
Brief Description
RES SMD 856 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E8560BST1.pdf
Availability of PHP00603E8560BST1
QUANTITY
PHP00603E8560BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E8560BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E8560BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)856
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E8560BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E8560BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E8560BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E8560BST1
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.3"L X 4.72"W datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
COVER PLATE datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY 3CH 40-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf