Vishay Thin Film PHP00603E9760BBT1
PHP00603E9760BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E9760BBT1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E9760BBT1.pdf
Availability of PHP00603E9760BBT1
QUANTITY
PHP00603E9760BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E9760BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E9760BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E9760BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E9760BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E9760BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E9760BBT1
COVER DUCT POLY 3" X 6' datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
ISNF PULSE TRANSFORMER SMD 0.1A datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 50MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
BAR LIGHTS 140X30MM BLUE datasheet.pdf
02 MTE HDR SRRA LATCH W/HLDWN datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 2000VDC RAD datasheet.pdf