Vishay Thin Film PHP00805E1100BBT1
PHP00805E1100BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1100BBT1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1100BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1100BBT1
QUANTITY
PHP00805E1100BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1100BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1100BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1100BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1100BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1100BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1100BBT1
IC INVERTER 1-INPUT 5DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO 7/16 JACK datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 450MHZ 0402 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 35POS datasheet.pdf
SPARE CONTROLLER datasheet.pdf
FUSE 125A 2500V 1/210 AR datasheet.pdf