Vishay Thin Film PHP00805E1210BBT1
PHP00805E1210BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1210BBT1
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1210BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1210BBT1
QUANTITY
PHP00805E1210BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1210BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1210BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1210BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1210BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1210BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1210BBT1
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL MODULE 9POS DSUB datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
RES 44.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 17.5VC 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1A 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf